U16: Egipt wyraźnie lepszy

Na zakończenie grupowej rywalizacji w turnieju Turk Telekom Tournament nie udało się Polakom sprawić niespodzianki. Nasza reprezentacja do lat 16 uległa 65:83 niepokonanej na tym turnieju kadrze Egiptu do lat 17.

Egipcjanie szybko objęli prowadzenie w tym spotkaniu za sprawą skutecznego Ehaba Saleha, który całe spotkanie zakończył z dorobkiem 21 punktó, 6 zbiórek oraz 3 asysty. Biało-czerwoni co prawda do przerwy przegrywali tylko 32:38, jednak druga połowa należała zdecydowanie do rywali.

W drużynie prowadzonej przez trenera Arkadiusza Miłoszewskiego kolejne dobre spotkanie rozegrał Grzegorz Kulka. Skrzydłowy Polonii Warszawa w 23 minuty zapisał na swym koncie 12 punktów oraz 4 zbiórki. Najwięcej punktów w polskiej ekipie zdobył jednak Kamil Zywert, który prócz 13 punktów rozdał 4 asysty. Nie wystarczyło to jednak do odniesienia wygranej z Egiptem. Porażką 65:83 nasza reprezentacja zakończyła pierwszą fazę turnieju z bilansem 2-3.

Polska U16 - Egipt U17 65:83

Polska: Kamil Zywert 13, Grzegorz Kulka 12, Marek Zywert 9, Michał Marek 8, Piotr Łucka 6, Filip Pruefer 5, Igor Wadowski 4, Adam Kadej 3, Marcin Skorek 3, Artur Włodarczyk 2, Jakub Nizioł, Wojciech Majchrzak