Juniorki nadal bez porażki w ME

Trzy mecze i trzy zwycięstwa - to bilans reprezentacji Polski do lat 18 kobiet w mistrzostwach Europy dywizji B. W niedzielnym spotkaniu nasza reprezentacja pokonała Luksemburg 60:45.

Druga kwarta przesądziła o pewnej wygranej podopiecznych Romana Skrzecza nad Luksemburgiem. Tę część meczu Polki wygraly 16:3. W pozostałych trzech kwartach mecz był wyrównany.

W poniedziałek dzień przerwy, kolejne spotkanie nasza reprezentacja rozegra we wtorek o godzinie 17 polskiego czasu z Finlandią (bilans 2-1). Wygrana zapewni Polkom co najmniej drugie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej.

Luksemburg - Polska 45:60 (14:17, 3:16, 20:19, 8:8)
Punkty dla Polski: Szydłowska 16, Klimek 10, Banaszak 6, Ryng 6, Matkowska 6, Zieniewska 4, Niełacna 4, Duchnowska 3, Leszczyńska 3, Grzenkowicz 2
Najwięcej dla Luksemburga: Vujakovic 18