Juniorzy dwukrotnie lepsi od Łotyszy

Dwa przekonywujące zwycięstwa zanotowała reprezentacja Polski do lat 18 w Rydze. W sobotę biało-czerwoni triumfowali 72:45 a dzień później 75:58. Kolejne zgrupowanie juniorów rozpocznie się 19 lipca w Szczyrku.

WIĘCEJ O PIERWSZYM MECZU

Podobnie jak dzień wcześniej Polacy przewagę nad drużyną grającą w dywizji B wypracowali przed przerwą. Wówczas kluczowa okazała się druga kwarta, tym razem pierwsza wygrana 20:11. Rywale prowadzili w niedzielę tylko w pierwszych sekundach spotkania, później musieli odrabiać straty.

W połowie trzeciej kwarty nasz zespół wypracował najwyższą 19-punktową przewagę (58:39). Polacy potrafili umiejętnie wymuszać przewinienia, po których znacznie częściej niż rywale stawali na linii rzutów wolnych, potrafili też rzucić 19 punktów z szybkiego ataku.

Mistrzostwa Europy dywizji B odbędą się w dniach 26 lipca - 7 sierpnia w Tallinie.

Łotwa - Polska 58:75 (11:20, 17:22, 19:20, 11:13)
Punkty dla Polski: Bogucki 10 (10 zbiórek), Szlachetka 10, Leszczyński 9 (1), Kolenda 8 (1), Wyszkowski 8 (1), Makowski 8 (2), Wilczek 7 (1), Nowakowski 5, Dawdo 5, Zagórski 4, Stasiak 1, Sasnal 0.
Najwięcej dla Łotwy: Harmanovskis 14