Polki w ćwierćfinale ME

W meczu o być albo nie być w fazie pucharowej mistrzostw Europy dywizji B reprezentacja Polski do lat 18 pokonała wicemistrzynie Starego Kontynentu z 2015 roku wśród kadetek – Portugalki 53:46 i zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale.

news Zdjęcia | FIBA

Polki po porażce z Finlandią nie mogły sobie pozwolić na kolejną porażkę w turnieju. Brak zwycięstwa z Portugalią oznaczałby bowiem pożegnanie się z miejsce w gronie ośmiu najlepszych drużyn irlandzkiego turnieju.

Presja wyniku najwyraźniej zmobilizowała Polki, które nie rozegrały może pięknego meczu, ale były skuteczne i zdeterminowane w obronie.

W pierwszych trzech kwartach nasz zespół stracił tylko 26 punktów, rzucając o 10 więcej. Kluczowa okazała się trzecia, wygrana 16:9, trzecia kwarta.

Dobrze grę kadry prowadziła Natalia Klimek, która oprócz 6 asyst miała 9 punktów i 7 zbiórek.

- Cała zasługa w determinacji dziewczyn. Przez cały mecz wierzyły, że mogą pomogać Portugalię i dzięki niesamowitej pracy dokonały tego - mówi trener Polek Roman Skrzecz.

Rywala w walce o półfinał Polki poznają w późnych godzinach wieczornych.