Polki zagrają o 3. miejsce w ME

Marzenia o awansie do dywizji A reprezentacja Polski do lat 18 kobiet musi odłożyć do niedzieli. W meczu, który decydował o wejściu do finału i zapewniał miejsce w elicie biało-czerwone przegrały z gospodarzem turnieju Irlandią 57:68. O trzecie miejsce mistrzostwach Europy Polki powalczą z gorszym z pary Niemcy - Wielka Brytania.

news Zdjęcia | FIBA Europe

Polki starcie z niepokonaną w turnieju Irlandią rozpoczęły wyśmienicie. Po kilku pierwszych akcjach nasz zespół prowadził 7:0, a później 12:4. Niestety w drugiej kwarcie to rywalki objęły prowadzenie, wykorzystując błędy w naszej defensywie.

Do przerwy było 23:28, a w kolejnych minutach Irlandki potrafiły powiększyć swoją przewagę. Miejscowe prowadziły już 40:30, ale kolejny zryw pozwolił naszej reprezentacji do zbliżenia się na odległość jednego trafienia z gry. Niestety podopiecznym Roman Skrzecza nie udało się odzyskać prowadzenia.

Tym samym rywalki zapewniły sobie awans do dywizji A, Polki będą zaś musiały o nie powalczyć w niedzielnym spotkaniu z Wielką Brytanią, która w starciu o finał przegrała z Niemcami 55:64.

Polska - Irlandia 57:68 (15:9, 8:19, 20:17, 14:23)

Punkty dla Polski: Niełacna 16 (1), Zieniewska 10 (2), Klimek 9 (2), Matkowska 5 (1), Szydłowska 4, Grabska 4, Leszczyńska 4, Banaszak 2, Duchnowska 2, Grzenkowicz 1
Najwięcej dla Irlandii: Melia 18 (1)