Konferencja Licencyjna Trenerów PZKosz 2023 za nami

Ponad 200 trenerów z Polski uczestniczyło w Konferencji Licencyjnej Trenerów koszykówki, która odbyła się w dniach 9 - 11 czerwca 2023 w Krakowie. Udział w konferencji uprawniał do uzyskania licencji okresowej na sezon 2023/2024.

news Zdjęcia | Ewa Michalik

Oficjalnego otwarcia dokonał Karol Gryko, Dyrektor Sportowy PZKosz, z udziałem Dawida Mazura, koordynatora Szkoły Trenerów PZKosz. Przez trzy dni trenerzy uczestniczyli w licznych wykładach, prowadzonych przez uznanych i cenionych szkoleniowców. W gronie prelegentów znaleźli się m.in.: Pedro Martinez (Trener Roku Ligi Mistrzów FIBA 2022,  dwukrotnie najlepszy trener w Hiszpanii), Jose Ramona Cuspinera (hiszpańska liga ACB, gdzie pracował jako asystent m.in. Ettore Messiny czy Pablo Laso) oraz Jerome Fournier (wieloletni trener kadr młodzieżowych Francji, były trener seniorkiej drużyny Toulouse Métropole Basket).

Bardzo ciekawym wydarzeniem okazał się panel dyskusyjny, podczas którego polscy szkoleniowcy stawiali pytania zagranicznym gościom.

- Mam nadzieję, iż nabyte umiejętności podczas tegorocznej konferencji przyczynią się do sukcesów sportowych odnoszonych przez
polskich szkoleniowców. Poruszana tematyka z zakresu kreowania sytuacji w ofensywie, jak i defensywie oraz podstawowych umiejętności technicznych wpisuje się w system prawidłowego procesu szkoleniowego. Nic nie buduje warsztatu trenerskiego lepiej, niż możliwość dyskusji z topowymi trenerami, jak i również dzielenia się doświadczeniem między sobą. Wszystkim uczestnikom szkolenia pracujących na najwyższym szczeblu rozgrywkowym życzę wprowadzania jak największej liczby polskich zawodników do rotacji a trenerom zespołów młodzieżowych życzę permanentnego rozwijania indywidualnych umiejętności technicznych zawodników
- powiedział Karol Gryko, Dyrektor Sportowy PZKosz.

udostępnij