Athletes In Action i SMS PZKosz w Łomiankach zapraszają na otwartą mini-klinikę Coach-Mentor-Lider!

Athletes In Action i Szkoła Mistrzostwa Sportowego PZKosz w Łomiankach serdecznie zapraszają na otwartą mini-klinikę Coach-Mentor-Lider!

Miejsce: ul. Staszica 2, Łomianki (Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe)
Kiedy: Poniedziałek 05.05, w godz.18.00-22.00
Wstęp Wolny!

Program:
18:00-20:00 Zajęcia praktyczne
Dick Helm i Roman Skrzecz - Better Basketball Dynamic Defense
Trenerzy podzielą się kilkoma spostrzeżeniami w temacie obrony indywidualnej i zespołowej. Wykład w głównej mierze będzie opierał się o materiał "Better Basketball Dynamic Defense"- programu, który Dick Helm oraz Rick Torbett (założyciel Better Basketball) opracowali wspólnie, aby ubogacić warsztat trenerski, zwracając uwagę na kilka istotnych szczegółów dotyczących nauczania obrony. Trener Roman Skrzecz zaprezentuje elementy programu SMS PZKosz w powyższej kwestii.

20:10-21:00 Wykład teoretyczny trenera Helma "Najpierw rzeczy najważniejsze"
Większość trenerów/liderów zmaga się w zarządzaniu osobistym czasem. Niektórzy, chcieliby, aby doba miała 25 godzin, aby zdążyć pozałatwiać wszystkie pilne sprawy. Wykład Dicka Helma poruszy kilka istotnych aspektów podejmowania właściwych decyzji i znajdowania równowagi pomiędzy tym co pilne a ważne.

21.00- 21:45 Panel dyskusyjny dla chętnych
Jak zachęcić i zniechęcić współczesną młodzież do grania w basket? - wolna wymiana myśli i spostrzeżeń, dla jednych temat rzeka, a dla innych być może świetna okazja, żeby przyjść, posłuchać i zabrać coś dla siebie.

Wykładowcy:
Dick Helm - wieloletni asystent Lenny'ego Wilkensa, jednego z najlepszych trenerów w historii NBA Pracował m.in. w takich zespołach jak Seattle Supersonics, Cleveland Cavaliers, Atlanta Hawks, Toronto Raptors, New York Knicks, a ostatnio Miami Heat.Miał zaszczyt prowadzić drużynę Wschodu podczas weekendu All Star Game, gdzie współpracował z takimi zawodnikami jak Michael Jordan, Scottie Pippen czy Shaquilee O'Neal. Helm za swoje zasługi dla koszykówki został uhonorowany miejscem na trenerskim "Holu Sław" w Stanie Illinois.

Roman Skrzecz - trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz w Łomiankach oraz Koordynator Szkolenia pionu żeńskiego PZKosz. W zeszłym roku wywalczył z Reprezentacją Polski Juniorek U18 awans do Dywizji A. Przez wiele lat prowadził kadry narodowe na wszystkich poziomach od U16K do U20K. Asystent trenera Krzysztofa Koziorowicza w reprezentacji kobiet seniorek. Największe sukcesy: Wicemistrzostwo Europy U20K w 2005 roku. Jako asystent trenera Remigiusza Kocia w 2000 roku brązowy medal ME Juniorek. Przez 2 lata w 2007 i 2008 roku główny trener Lotosu Gdynia, z którym dwukrotnie zdobywał Wicemistrzostwo Polski oraz Puchar Polski.

udostępnij