II zjazd Akademii Trenerów PZKosz

Podczas II zjazdu Akademii Trenerów PZKosz wykładowcami byli trenerzy – Jerzy Szambelan, Mariusz Świerk, Robert Pieczyrak oraz Grzegorz Zieliński. Przeprowadzono 12 zajęć w formie wykładów i dyskusji.
news

Jerzy Szambelan, który z kadrą U-17 zdobył wicemistrzostwo świata w 2010 roku, oraz Mariusz Świerk zapoznali kursantów z takimi tematami jak „Nauczanie i doskonalenie techniki ataku” czy „Nauczanie i doskonalenie techniki w obronie”.

Robert Pieczyrak zaprezentował temat związany z oceną efektywności zawodników w trakcie meczu. A także z archiwizacją danych i analizą wyników. Z kolei Grzegorz Zieliński przedstawił temat „Nauczanie gry bez piłki”.

Ponadto kursanci uczestniczyli w dyskusji na temat „Kluczowe elementy w zakresie motywacji, motoryki, i techniki w wychowywaniu młodych zawodników”

W gronie uczestników w charakterze gości uczestniczyła trenerka Widzewa Łódź i wielokrotna reprezentantka Polski – Elżbieta Trześniewska, a także Andrzej Grab, jeden z najbardziej doświadczonych trenerów województwa łódzkiego.

Kursanci uczestniczyli także w krótkim spotkaniu z Rektorem Wyższej Szkoły Kadr Menadżerskich w Koninie i jednocześnie wiceprezesem Polskiego Związku Koszykówki – Wojciechem Chomiczem.

W lipcu część uczestników II edycji uczestniczyć będzie w campie centralnym w Koninie w trakcie, którego odbywać się będą zajęcia w formie warsztatów.

We wrześniu w trakcie kolejnego zjazdu gościem specjalnym Akademii Trenerów będzie Rafał Ulatowski (asystent w piłkarskiej reprezentacji Polski za czasów Leo Benhakera). Trener Ulatowski przedstawi pogląd na temat kształtowania motoryki w zespołowych grach sportowych oraz motywacji i komunikacji z zespołem.

udostępnij