U20M gra ze Szwecją

W dniach 7-8.07.2017 podopieczni Tomasza Niedbalskiego grają dwumecz z reprezentacją Szwecji.

Mecz nr 1

We Wrocławiu Polscu młodzieżowcy podejmowali zawodników ze Szwecji. W pierwszym spotkaniu Polacy wyraźnie pokonali swoich rówieśników w stosunku 82-66. Najwiecej punktów dla gospodarzy zdobył Jakub Musiał - 20 (4x3pkt), wtórował mu Marcel Ponitka (16 pkt, 7 asyst i 6 zbiórek) oraz Aleksander Dziewa (13 pkt). Po stronie pokonanych po 14 oczek uzbierali Daniel Hansson i Simon Birgander (11 zbiórek).

Polska U20M 82-66 Szwecja U20M

Mecz nr 2

W meczu rewanżowym Polacy również pewnie pokonali Szwedów. Z wyjątkiem pierwszej kwarty, w której goście wygrali 18-17, nasi młodzieżowcy każdej kolejnej odsłonie powiększali przewagę, a aż pięci z nich (Ponitka, Gołębiowski, Kiwilsza, Jędrzejewski i Kolenda) zdobyli 10 punktów i więcej (odpowiednio 14, 12, 12, 10 i 10). U Szwedów po raz kolejny najwięcej pczek zdobył Simon Birgander (12 punktów) a wtórował mu Craig Lecesne, autor 10 "oczek".

Polska U20M 87-66 Szwecja U20M

Tomasz Niedbalski: Jestem bardzo zadowolony ze stylu gry jaki zaprezentowaliśmy w tych meczach. Nie licząc drugiej kwarty pierwszego meczu gdzie mieliśmy problemy ze zbiórką w obronie. Jeśli tak będziemy grali na ME jestem spokojny. Szwecja to 10 zespół dywizji A. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do walki. Mamy fajną atmosferę. Dwa pierwsze mecze na mistrzostwach będą kluczowe. Gramy ze spadkowiczami z dyw A (Belgia i Finlandia). Jestem optymistą i wierzę że sobie poradzimy!