Pewna wygrana kadetów z Cyprem

Reprezentacja Polski mężczyzn do lat 16 wygrała trzecie spotkanie grupowe w mistrzostwach Europy dywizji B. Młodzi Polacy pokonali w Sofii Cypr 88:56, choć do przerwy prowadzili tylko trzema punktami.

news Zdjęcia | FIBA Europe

Początek spotkania nie był najlepszy w wykonaniu Polaków. Dużo chaotycznej gry w ataku oraz luki w obronie sprawiły, że wynik długo oscylował blisko remisu. W 17. minucie młodzi zawodnicy z Wyspy Afrodyty prowadzili nawet 39:33, ale na szczęście od tego momentu nasza reprezentacja zaczęła grać wyraźnie lepiej.

Jeszcze przed zejściem do szatni biało-czerwoni rzucili 9 punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie. Po zmianie stron Polacy kontynuowali dobrą grę i stopniowo budowali swoją przewagę.

Trzecią kwartę zawodnicy znad Wisły wygrali 27:5 i było po meczu.

Ostatnie spotkanie grupowe Polacy rozegrają we wtorek o 17:15 z Bułgarią.

Cypr - Polska 56:88 (23:23, 16:19, 5:27, 12:19)
Punkty dla Polski: Czempiel 19 (3), Ulczyński 15 (1), Yoka-Bratasz 15 (1), Korolczuk 11 (2), Kulikowski 8, Kaszowski 6 (2), Lentka 5 (1), Kosiuk 4, Klawa 3, Kłaczek 2, Sobkowiak 0.
Najwięcej dla Cypru: Christofidis 12 (2)