Klinika dla trenerów drużyn młodzieżowych

FIBA Europe coraz większy nacisk kładzie na szkolenie trenerów drużyn młodzieżowych. W ramach podnoszenia kwalifikacji przez trenerów zaprosiła do współpracy dwóch uznanych szkoleniowców Serba Serba Nenada Trunicia oraz Izraelczyka Arika Shiveka. Dostęp do materiałów jest bezpłatny.

news

Nenad Trunić to mistrz Europy kadetów z Jugosławią z 1985 roku. Podczas swojej koszykarskiej kariery grał m.in. w Crvenie Zvezdzie Belgrad oraz Legii Warszawa. Po zakończeniu kariery zawodniczej obronił doktorat na Uniwersytecie w Belgradzie, był skautem Sacramento Kings oraz pracował z młodzieżowymi i seniorskimi reprezentacjami Serbii. Był pierwszym trenerem kadry kadetów, która w 2009 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy. Jest w składzie sztabu szkoleniowego kadry Serbii oraz w przeszłości współpracował z reprezentacją Iranu.

Arik Shivek dwukrotnie był trenerem seniorskiej reprezentacji Izraela. Za drugim razem współpracował z drużyną pięć lat, zastępując na stanowisku Zvi Sherf. Prowadził Hapoel Tel Awiw oraz Maccabi Tel Awiw. Dwukrotnie wybrany trenerem roku izraelskiej Super Ligi. Pracował także w Belgii oraz Holandii.

Obaj trenerzy na zaproszenie FIBA Europe poprowadzili klinikę trenerską, która dedykowana jest pracy z zespołami kategorii U14, ale wiele zagadnień odnosi się także do innych kategorii młodzieżowych. Dostęp do materiałów na stronie http://coaching.fibaeurope.com/ jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie rejestracja. Materiały znajdują się w zakładce: coaching clinics.

 

udostępnij