Drugi zjazd V edycji Szkoły Trenerów za nami

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze w dniach 27 - 30 grudnia 2022 odbyły się wykłady w ramach projektu Szkoła Trenerów PZKosz. Podczas drugiej z pięciu zaplanowanych sesji uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach szkoleniowych prowadzonych przez: Tomasza Herkta, Grzegorza Chodkiewicza, Grzegorza Zielińskiego, Dawida Mazura oraz psychologa Jacka Kanclerza.

news

Piąta edycja Szkoły Trenerów odbywa się w latach 2022-2023. W 2022 roku odbyły się dwa zjazdy, kolejny zaplanowany jest na wiosnę 2023 i najprawdopodobniej będzie połączony z turniejem finałowym mistrzostw Polski do lat 17. W zajęciach uiczestniczyło 32 trenerów.

W Zielonej Górze oprócz wykładów uznanych trenerów odbyły się również warsztaty, które umożliwiły uczestnikom Szkoły Trenerów sprawdzenie umiejętności teoretycznych w praktyce.

Idea, jaka przyświeca Szkole Trenerów PZKosz to, nie tylko zdobywanie wiadomości o aktualnych trendach koszykarskich, ale przede wszystkim zdobywanie umiejętności tj. rozmów z zawodnikiem, współpracy w sztabie trenerskim, przygotowanie i przeprowadzenie scoutingu.

udostępnij